KINESIOTAPING
Kinesiotaping neboli tejpování je metoda lepení elastických pásek (tejpů) na různé části těla k ovlivnění různých struktur:
  • zpevnění kloubů - fixační tejp
  • uvolnění přetížených svalů - inhibiční tejp
  • aktivace oslabených svalů -facilitační tejp
  • redukce otoků - lymfatický tejp
Tejpy jsou svou strukturou a elastičnosti velmi podobné lidské kůži, proto je po správné aplikaci obvykle do několika minut přestáváme vnímat. Elastické vlastnosti si udržují 3-5 dní, jsou prodyšné, voděvzdorné, hypoalergenní (neobsahují latex) a jejich nošení nijak neomezuje - dovolují všechny pohyby, běžnou hygienu i delší pobyt ve vodě (koupel, plavání v bazénu). Lepidlem je termosenzitivní lékařská pryskyřice. Pro pevné přilnutí tejpu je nutné před aplikací kůži řádně připravit - očistit, odmastit a osušit, v případě hustého ochlupení i oholit.

Účinek tejpů spočívá ve správné aplikaci vhodnou metodou, která vychází ze znalosti anatomie a diagnostiky Vašeho problému. Po nalepení tejpu dochází k charakteristickému zvrásnění kůže, které aktivuje reflexní odpověď organismu, uvolní se lymfatická a krevní cirkulace a sníží se tlak na receptory vnímající tah, tlak, vibrace. Vy tento proces pociťujete jako snížení bolesti a mnohdy i prohřátí lepené oblasti (zlepšení prokrvení).

Délka terapie: do 10 minut
Cena v rámci terapie: 1 Kč / 1 cm
Aplikace tejpu bez terapie: 90 Kč + 1 Kč / 1 cm