SLUŽBY
Masáž a lidský dotek jsou staré jako samo lidstvo. Má blahodárné účinky na celé tělo - kůži, podkožní vazivo, svalstvo, nervy, srdce, cévy, dýchací aparát, klouby, šlachy a vnitřní prostředí organismu. Během masáže dochází k lepšímu prokrvení masírované oblasti a následně se zlepšuje látková výměna.

Masáž zlepšuje vstřebávání otoků, odstraňuje odumřelé povrchové kožní buňky, udržuje kůži pružnou a vláčnou, urychluje odstraňování škodlivých látek, prohlubuje dech a působí pozitivně na limbický systém (centrum nálady). Celkově harmonizuje organismus a pomáhá odstraňovat únavu.

Při hloubkové masáži lze pozitivně ovlivnit strukturální změny - rozrušit svalové zatvrdliny a spoušťové body (tzv. trigger pointy), které jsou velmi častým zdrojem bolesti zad a pohybového aparátu(až v 70% bolestivých stavů). Dále lze hlubšími masážními hmaty ovlivnit špatně zhojené a hůře protažitelné jizvy po úrazech a operacích.

Masáž je vhodná naprosto pro každého a chystáte-li se na masáž úplně poprvé, gratuluji Vám ke správnému rozhodnutí, jak podpořit zdraví Vašeho těla. Důležité jé dodržovat pravidelnou docházku na masáž v rámci prevence bolestí zad a únavy. Každý na svém těle však pozná nejlépe sám, jak často masáž potřebuje. Oblíbený interval je pak jednou týdně nebo jednou za 14 dní. Jako naprosté minimum doporučuji docházet na masáž jednou měsíčně.

Ne vždy však stačí "pouze" masáž. U déletrvajících či opakujících se bolestí zad, svalů či kloubů je nutné vyšetřit pohybový aparát důkladněji, analyzovat držení těla, objevit zkrácené a ochablé svaly a dále s nimi pracovat, jak pasivně tak aktivně. V takovém případě doporučuji zvolit službu regenerace a rekondice.